לנסוע עם הכלב במטרו-מדריד

״בגלל שאנחנו יודעים שאתם בלתי נפרדים, אתם יכולים עכשיו לנסוע עם הכלב במטרו של מדריד״

כשבילינו במדריד מסוף פברואר 2013 ועד אמצע מאי אותה השנה, תמיד נשאנו עימנו את תיק הטיסה של שולי, שבו הייתה חייבת לשבת בזמן שעלתה איתנו לקרון המטרו או האוטובוס, כמו גם בזמן ששהתה בתחנה עצמה. פניה של מישהי שקראה דברים שכתבתי ופנתה בשאלות, הביאה אותי לביקור באתר המטרו של מדריד ולגלות שנרשם שינוי, אם כי במידה מסויימת נדמה שיותר לרעה מאשר לטובה.

החדשות הטובות הן שמותר כעת לעלות עם כלב למטרו העירוני, החדשות הרעות הוא שרשימת התנאים ארוכה יותר מהמסלול של הקו המעגלי בעיר. כל כלב חייב בצ׳יפ, כל אדם רשאי לעלות עם כלב אחד בלבד, הגישה לכלבים תוגבל בעומסים או מחשש לביטחון הנוסעים האחרים או בעלי החיים עצמם, הנסיעה מותרת רק בקרון האחורי של כל רכבת (למעט קו המטרו Ligero, בו עליכם לעלות על הקרון האמצעי. 

זאת ועוד: מחסום ורצועה (של לא יותר מ-50 ס״מ) הם ברירת המחדל ועל הבעלים לשמור של יפגעו או יפריעו לשאר הנוסעים. במעליות תוכלו להשתמש – כל עוד יש מקום, אך יש איסור חמור על שימוש במדרגות הנעות או במסלולים המונגשים. הכניסה למטרו מותרת לכלבים בין הימים שני לשישי בכל שעות הפעילות למעט בין 7:30-9:30, בין 14:00-16:00 ובין 18:00-20:00. במהלך החודשים יולי ואוגוסט, בכל סוף שבוע ובמהלך ימי חופשה רשמיים, אסור הכניסה בכל שעות הפעילות.
רוצים לקרוא תנאים נוספים? כאן לחצו.

אין ספק שמדובר במה שנהוג לכנות ״צעד מבורך״, אבל הדרך לעמוד באותה השורה בה ניצבות ערים כמו ברלין, טורינו, בלגרד ואפילו ברצלונה, עדיין ארוכה.

הפוסט המקורי מ-30 במרץ 2013
אם אתם מתכננים לנסוע עם הכלב שלכם במטרו או באוטובוס במדריד, יש לכם שתי אפשרויות: אם הוא גדול – השאירו אותו בבית; אם הוא קטן, כמו שולי, הצטיידו בתיק (אפשר גם כלוב, אבל זה הרבה פחות נוח).

נסיעות בתחבורה הציבורית בתוך העיר לא כרוכות בתשלום עבור חיית המחמד, אבל היא צריכה להיות נקיה ושקטה, אסור לה להטריד את הנוסעים וכמובן – היא צריכה להיות בגודל שאפשר להכניס לתיק.

ככה תיסע עם כלבך במטרו של מדריד

כך נשאו אבותינו את כלביהם במטרו של מדריד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *